РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
§ Залишайте дітей під наглядом вдома .
§ Зберігайте звичайний режим дня.
§ Дбайте про повноцінне харчування малюків. Збагачуйте організм вітамінами
§ Залучайте дошкільників до корисних ігор та розваг. Для ігор з дітьми не використовуйте часто гаджети.
§ Не ходіть з дітьми в гості та не запрошуйте їх додому. Спілкуйтесь тільки з рідними, з якими проживаєте.
§ Застерігайте дітей від близького контакту з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції.
§ Мийте руки з милом часто. Слідкуйте за виконанням цього правила дітьми.
§ Уникайте з дошкільниками тісного контакту зі свійськими та дикими тваринами.
§ Для ігор з дітьми на свіжому повітрі обирайте безпечні майданчики, де немає скупчення людей
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ.
ПЕРЕЛІК БЕЗПЕЧНИХ РОЗВИВАЛЬНИХ САЙТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ
Щоб ваших дітлахів не затягнули сумнівні місця всесвітньої павутинки – запропонуйте їм перелік сайтів та блогів перевірених і безпечних: для розваг, навчання та розвитку.
http://chytanka.com.ua/ веб-проект “Читанка” – це дитяча публічна онлайн-бібліотека. У бібліотеці зібрані ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш.
http://www.levko.info – дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, а також тут можна знайти поради до різноманітних саморобок, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали про дитячі свята.
http://www.zrobysama.com.ua – це блог про речі, які можна зробити власноруч: листівки, альбоми, скрапбукінг, декор, вишивки.
http://www.nosiki.cv.ua/- Матеріали для раннього розвитку дітей, музичні альбоми дитячих гуртів, та виконавців, мінуси, ноти, музичні сценарії до дитячих свят та ранків, матеріали для розвитку творчих здібностей, кліпи з мультиків (пісеньки), багато книжок, журналів для дітей, казки від сучасних письменників, загадки та віршики на будь-які теми (також англійською)
http://natalyagurkina.ucoz.ua/ Наталя Гуркина – казки, загадки, вірші для дітей.
http://kazkar.info/ – зібрані найкращі казки з усього світу : англійські, німецькі, французькі, індійські і наші рідні українські народні казки. Не забули ми й про казки великих казкарів, таких як Шарль Перро, брати Гримм, Олександр Пушкін та Леся Українка.
http://derevo-kazok.org/ – на ресурсі зібрано безліч казок українських та зарубіжних авторів. Твори можна слухати он-лайн, читати та навіть дивитись відео.
https://sashkaua.ucoz.ua/ «Вірші», «Казки» та «Оповідання» ви маєте можливість
почитати вірші, казки та оповідання для дітей різних авторів.
http://posnayko.com.ua/ Журнал "Пізнайко": вірші, казки, творчість.
https://www.solnet.ee/ Розвиваючи, навчальні ігри для самих маленьких та ще багато
цікавого і для батьків.
http://edugames.rozumniki.ua/ навчальні програми для дошкільнят та дітей молодшого
шкільного віку з інтерактивними вправами, веселими анімованими персонажами,
яскравими сюжетами та звуковим супроводом
https://childdevelop.com.ua/ завдання на логічне мислення, підготовка руки до письма
тощо
http://detsky-mir.com/ завдання для дітей різного віку, аудіо книги, підготовка до
школи, творчість
http://www.raskraska.com/ Розмальовки для детей - безкоштовно роздрукувати, скачати,
розмалювати онлайн
https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/
-Скоромовки для дітей https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/
- Незвичні способи малювання https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/
-Вчимося читати по складах https://youtu.be/znorI0PNMCA
-Пори року та назви місяців розвиваючи мультфільми https://youtu.be/fbE5kmaCWOE
-Розвиваючи мультфільми для дітей https://youtu.be/0DmKf3plNyc,
-Ігри для дітей від 3 до 5 років http://www.happy-land.org/post/games-for-kids
Як організувати дозвілля дитини під час карантину
(консультація для батьків)
Зараз у нас триває карантин. Зачинені освітні заклади і, як наслідок, батьки вимушені теж залишатися вдома. Як же батькам організувати день, щоб діти мали можливість і розважатися , і розвиватися? Дитині дошкільного віку, на відміну від школяра, потрібно допомогти організувати власну діяльність.
Насамперед дорослі мають організувати свій день так, щоб якнайменше змінити розпорядок дня дитини від розпорядку дня в дитячому закладі. Адже карантин закінчиться, і діти повернуться до звичного розміреного життя садочка. І краще, щоб малюку не прийшлося занову до нього привчатися. Батькам потрібно розуміти, що змінилося тільки місце перебування більшої частини дня дитини, а її діяльність повинна і надалі бути такою, як і була( по можливості) , або трішки змінена. Психологи радять написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.
День повинен починатися з гігієнічних процедур, ранкової гімнастики, сніданку. Упродовж дня батьки( або інші дорослі, які будуть знаходитися з дитиною вдома) повинні організувати навчальну, ігрову, самостійну діяльність дитини. Якщо це дитина старшого дошкільного віку, то вона більш самостійна і тому контролювати самостійну діяльність не обов’язково, а з малюкам молодшого дошкільного віку потрібна допомога. Навчальну діяльність можна організувати як до обіду, так і після денного сну (денний сон теж бажано не відміняти). Програму, за якою працюють в дитячому садочку можна знайти на сайті МОН або проконсультуватися з вихователями, в програмі чітко вказані вікові особливості відповідного віку та знання з кожної освітньої лінії, які повинна отримати дитина, відповідно до вікової категорії. Цим самим батьки можуть зорієнтуватися на те, що вже знає їхня дитина і чому її ще потрібно навчити. Так, це може бути складно, бо існують різні форми та методи роботи з дошкільнятами. Але не обов’язково в домашніх умовах дотримуватися всього цього. Головне - в доступній для дитини формі пояснити матеріал, дати змогу закріпити в практичних вправах (якщо це необхідно), бажано використовувати наочний матеріал, щоб дитина краще змогла зрозуміти те, що їй пояснюють. На практиці в садочках використовують дидактичний матеріал, роздатковий, відео та аудіо записи. В наш час інформаційних технологій зробити це нескладно. З підручного матеріалу можна виготовити наочність ( матеріал для лічби, геометричні фігури, цифри, літери тощо).