top of page

Щодо булінгу в закладі дошкільної освіти


Булінг – свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої.

Булінг може проявлятися як тиск:

  • психологічний

  • фізичний

Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву. Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози побиття під час ігор.

Як міняється поведінка дитини:

Дитина – жертва булінгу поводиться не звично. Якщо раніше вона охоче відвідувала дитячий садок, то тепер такта дитина:

  • не хоче одягатися вранці

  • шукає собі будь-яку справу вдома, аби не йти до дитячого садка;

  • просить батьків забрати її з дитячого садка раніше.

  • плаче – вигадує хворобу

  • не контактує з однолітками у дворі;

  • грає наодинці

  • в дитячому садку не бере участь у сюжетно-рольових та рухливих іграх

  • усамітнюється при будь-якій нагоді

  • грає поламаними іграшками

  • не має друзів у групі.

Гаряча лінія щодо булінгу: 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству: 116123; 0800500335

Затверджено

наказом від 20.01.2020 № 09р

по ЗДО №108

Положення про порядок розгляду випадків булінгу(цькування)

в закладі дошкільної освіти (дитячому садку) № 108 «Теремок»

 Запорізької міської ради 

 

  1. Загальні положення

Цей Порядок визначає розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) в ЗДО № 108 «Теремок» відповідно до заяв, що надійшли. Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілому.

 

1.1.           Здобувачі освіти, педагогічні працівники, батьки вихованців, працівники та співробітники закладу дошкільної освіти (дитячого садка) №108 «Теремок» Запорізької міської ради (далі закладу), якщо їм стало відомо або вони стали свідками випадків вчинення булінгу, зобов’язані не зволікаючи звернутися з заявою за встановленою формою (додається) до завідувача закладу, а в разі його відсутності, до особи, яка виконує його обов’язки.

1.2.           Постраждала від булінгу особа або її батьки (або особи, які їх замінюють) мають право звертатися особисто з заявою до завідувача закладу, або одразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції (ювенальна превенція) та служби у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу.

1.3.           Відповідно до такої заяви завідувач закладу видає наказ про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

1.4.           Для прийняття рішення за результатами розслідування завідувач створює наказом комісію (Комісія) з розгляду випадків булінгу та скликає засідання. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає рішення.

1.5.           До складу комісії входять вихователь-методист, практичний психолог, педагогічні працівники, голова ПК ЗДО, батьки постраждалого та булера, інші зацікавлені особи.

1.6.           У разі, як що Комісія визнала, що це булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто дії носять системний характер, завідувач повідомляє до уповноважених підрозділів органів Національної поліції (ювенальна превенція) та служби у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу.

1.7.           У разі, як що Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до  органів Національної поліції (ювенальна превенція) із заявою, про що завідувач закладу має повідомити постраждалого.

1.8.           Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

1.9.            Заява складається у довільній формі на ім’я завідувача. У заяві вказуються обставини, за яких вчинено було булінг (цькування), особи, які були присутні та прізвище булера.

1.10.       Завідувач закладу за будь-якого рішення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждалими від булінгу (цькування).

  1. Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

2.1.           Згідно з КУпАП булінг (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімум, або 20 до 40 годин громадських робіт.

2.2.           Якщо булінг (цькування) вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

2.3.           Булінг (цькування) вчинений неповнолітньою особою тягне накладання штрафу на батьків, або осіб які їх замінюють.

2.4.           Неповідомлення завідувачем уповноваженого підрозділу органів Національної поліції (ювенальна превенція) про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладання на нього штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

 

 

                                                                   ЗРАЗОК ЗАЯВИ                                                                                                  

 

 

 

 

                                                                                                                                                                               Директору

                                                                                                                                                                               ЗДО № 108 ЗМР

                                                                                                                                                                               Вікторії ДЕЙНЕЗІ

                                                                                                                                                                               ПІБ, постраждалого                                                                                                                                                                                  (або його законних представників) від булінгу,

                                                                                                                                                       повна дата народження, домашня адреса,

                                                                                                                                                        посада або група

 

 Заява

            Прошу Вас розглянути та вжити заходів щодо вчинення булінгу (цькування) по відношенню до мене ( або вказати прізвище постраждалого), яке мало місце (дата) з вказівкою де і за яких обставин це сталося.

             Додатково вказати обставини, причини, можливі попередні прояви булінгу, прізвища присутніх при вчинені дій, які постраждалий визнав як булінг тощо.

              Додати документи, письмові свідчення, посилання на інші джерела, які можуть містити докази булінгу (цькування) тощо

 

                                            Дата                                                                                                                               підпис

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ
- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102. 

bottom of page